Број на оглас: 2163905
Објавен на: 21.04.2021, 08:16
1 / 5

FILTER ZA STRUJA-KEMP ELECTRONIKS AMSTERDAM

149 €

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Останато

Вид на оглас: Се продава


SHUNT NOIS SUPRESOR-nov malku koristen
Za hi end audio sistemi.
Site Компјутери, периферни уреди, безжични телефони, полначи, повеќе телевизори, конзоли за игри, микробранови печки, машини за миење садови, итн ја загадуваат електричната мрежа со шум и дисторзија. Ова загадување има многу силно и потценето негативно влијание врз квалитетот на звучната слика на било кој аудио / видео систем. СНС ТАПА е најстариот едноставен и ефективен начин да се намали загадувањето на електричната мрежа. Тоа е една од најуспешните производи со години со илјадници задоволни клиенти.

Паралелни филтер, не е можно динамичен ограничување
Супер брза реакција брзина покривање ултра-широк фреквентен опсег, до скоро 1 гигахерци / циклуси
Го намалува шант AC линија импеданса
7 фази обезбеди најдобри перформанси
Над напон и пренапони заштитник
WA-Квантна и Creaktiv системи чипови внатрешна
Кондензиран во Акико Аудио Tuning микс (minirals) и смола за да се спречи microphonic ефекти
Може да се комбинираат, без било каков проблем со сите други аудио мрежа поврзани со производи
На лесен начин "plug and play" Инсталација