Број на оглас: 2109893
Објавен на: 14.02.2019, 12:11
1 / 12

BMW 730 SPECIAL EDITION EXTRA 3.0 240PS

1 € Цената не е фиксна
Марка:
BMW
Модел:
730
Година:
2004
Гориво:
Дизел
Километри:
250000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
04.2019
Сила на моторот:
160 kw / 218 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


година:
во 2004 година
makedonski tablici
Километража:
260.000
Технички преглед: 11/2012
Мотор: 2993 кубика (дизел мотор)
Моќност на моторот: 160 kw / 218 кс
Менувач: Tiptronic , automatik, plus so berzini
Формат: Седан (4 VR).
Боја: црна металик
Внатрешни работи: црно / кожа
Состојба: Одлично сочуван
Frisider za cuvanje ladno
Crus kontroll
shiber


Опрема и други детали:
шасија:
- Светло (алуминиум) тркала: zimski I letni bandasi so se gumi koplet
Плат. од светло осветлена., 245/50R18 гуми
- ABS систем за сопирање
- ESP електронска програма за стабилност
- Прилагодлив подвозјето
- ASR за контрола на тракцијата
безбедност:
- 8 x Airbag
- Сензор за дожд
- Ксенон фарови
- Раководител-up дисплеј
- Прилагодливо светло / dimanicno адаптивни предни светла
- светла за магла
- 3.zavorna светлина
- Регулирање на височината на средства за чистење

- Имобилизација
внатрешни работи:
- Број на седишта: 5
- Кожа
- Дрвени додатоци во внатрешноста
- Удобност седишта
- Ортопедски седишта
- Прилагодлив седиште
- Електрично прилагодливи седишта
- Седишта / Memory пакет
- Греење I ladenje на седиштата
- Arm
удобност:
- Клима
- Клима - 2 зона
VO 01.08.2017 E PRAVENO KOMPLET SERVIS VO BMW MAK AUTO SKOPJE 450 EVRA SAMO SERVIC SMENETI ULJE PERKA ZA KLIMA KOMPLET NOVA CAURI NOVI, ARMOTIZERI NOVI 800 EVRA ,NOVI BANDAZI ,
- Zelen karton do 04.04.2019 isto i registraciata