Број на оглас: 2054265
Објавен на: 03.05.2019, 09:13
1 / 7

Се продава куќа

15.500 € Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Број на соби:
6
Квадратура:
130 m²
Број на спратови:
2 спрата
Греење:
Дрва
Дворна површина:
600 m²
Тип на домот:
Една семејна куќа - Самостојна
Состојба:
Стара
Опрема:
Празен
Година на градба:
1977
Година на реновирање:
2019
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
3 Паркинг места
Ориентација:
Север
Адреса:
c. Vidoviste

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Куќата е во село Видовиште, општина Зрновци, Кочанско. До куќата се доаѓа по асфалт и има канализација и водовод. На долниот спрат има голем подрум, соба за складирање или остава, место за кујна споена со трепезариска соба, ходник и купатило со вц.
На горниот спрат има три соби, ходник, мала остава, отворена тераса со надворешни степеници. Куќата е во добра состојба и веднаш вселива. Легализирана е со документи и имотен лист во целосна сопственост на едно лице.
За оние кој незнаат село Видовиште се наога под падините на Плачковица од Кочанска страна и до селото се доага по нов асфалт од две страни и тоа од О. Облешево 8км и О. Зрновци 4км а до Кочани има само 12км. Селото изобилува со прекрасни природни убавини а веднаш над куќата се многубројните ливади, река и брана. Селото е целосно покриено со асфалт, канализација и селски водовод со бесплатна вода. Изобилува со прекрасни манастири и ново изградена селска црква. Секој кој што сака да му се продолжи животот овде му е местото!
Во моментов куќата и дворната површина се реновираат и затоа во иднина цената ќе расте.
За да се види куќата потребно да се најавите бидејки не живее никој во неа, а за подетални информации јавете се на тел: 070/777-226