Број на оглас: 2044987
Објавен на: 11.12.2018, 04:48
1 / 8

BMW 3 SERIES (E90) 318i

6.200 € Цената е фиксна 6.600 €
Марка:
BMW
Модел:
318
Година:
2005
Гориво:
Бензин
Километри:
140000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
04.2019
Сила на моторот:
95 kw / 129 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Se PRODAVA BMW 3 SERIES (E90) 318I ,95 KW (127 KS) kupeno od MAKKAR (ne e uvezena) , REGISTRIRANA. Crna boja, Oprema: ABS, AIRBAG, ASC (auto stability control), servo volan, kozen enterier, klima, centralna brava, kod na palenje, elektrika na stakla, elektricno podesuvanje na retrovizori i radio so mp3 player. Originalni bandasi 16'' so Nokian zimski super solidni gumi 205/55/16 Novi Zimmermann diskovi Kolata ima pominato 140 000km kontakt telefon: 077 87 62 62 Temelko