Број на оглас: 1937808
Објавен на: 15.03.2019, 23:11
1 / 7

ИМПЕРИЈА – Продажба на куќа

По Договор
Број на соби:
9
Квадратура:
300 m²
Број на спратови:
3 спрата
Греење:
Друго
Дворна површина:
150 m²
ИМПЕРИЈА
Булевар Туристичка 36А
Охрид

Станете Премиум член

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава куќа со површина 300м² и катност П+2+Пк.
Куќата има дозвола за надградба на поткровјето со површина 80м².
На приземје има дневна,кујна,трпезарија,спална.
Првиот кат е целиот отворен,планиран е за голема соба a поседува и Wc.
На втор кат има една сплана,две детски соби,дневна,купатило.
Куќата поседва гаража и подрум.
Се наоѓа во населба Видобишта,на мирна локација со поглед кон Галичица и езерото.
Шифра Д 73/1
Агенцијата во понуда ги има скоро сите недвижности што се на продажба во Охрид.
Цените на недвижностите секогаш ги презентираме афтентично дадени од сопственикот.
https://www.facebook.com/pages/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0/1551078521806771