Број на оглас: 1883169
Објавен на: 23.05.2020, 23:38
1 / 4

MINI R&G LASER disko proektor ласер пректор za razni priliki

1.200 МКД Цената е фиксна

Категорија: Музички инструменти и опрема / Аудио и видео продукција

Вид на оглас: Се продава


Ласерски мини проектор СО ДАЛЕЧИНСКО со црвено и зелено светло кој можи да се користи за домашна или полупрофесионална употреба во локали од различен забавен тип и игротеки.
Проекторот има регулација за брзината на движење на светлината, стробоскопси ефект на кој исто така му се регулира фреквенцијата на трепкање и осетливост на музика, т.е. светлото се пали во ритамот на музиката.
Во сетот има и далечинско, трипод и адаптер.
НАПОМЕНА: да не се затвораат оторите на куќиштето кои служат за проток на воздух на ладење и да не се монтира на растојание поблиску од 5 сантиметри од пречки/ѕидови во близина на проекторот.