Број на оглас: 1808990
Објавен на: 05.07.2020, 13:00
1 / 12

Briketi za ogrev briket / Брикети за огрев брикет

150 МКД 170 МКД

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Вид на оглас: Се продава


Вршиме продажба на брикети за огрев

Брикетите се пакувани по 10кг.
Калорична вредност: ~4300 kcal/kg
1 тон брикети заменуваат 4 метри дрва.
Димензиите на брикетите се 9 cm дијаметар и 32 cm должина.
Состав: 100% буково дрво.
Цена за 10кг: 150 ден.

Повеќе информации на
070/225-112 Љупчо
www.virovo-promet.com.mk