Број на оглас: 1762962
Објавен на: 01.02.2020, 14:41
1 / 12

Дабови буриња за вино и ракија

1 € Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Вид на оглас: Се продава


Квалитетни буриња за вино и ракија изработени од посебно одбран малешевски даб - „благун“ со проверен квалитет и традиција на изработка над 50 години. Бурињата се изработуваат во стандардни големини од 30 до 300 литри, како и специјални буриња за вино - „барик“ од 225 литри, а по нарачка може и поголеми. Цената е од буре ( не е по литар ) и е во зависност од големината и видот на бурето, а може да се договори во зависност од нарачката.
Лице за контакт: Славчо Страторски, телефон 033/448-657, мобилен 071/244-461

За повеќе информации погледнете на следниот линк: http://www.telegraf.mk/aktuelno/64729-zanaet-od-tatko-na-sin-malesevskoto-bure-e-mevlem-za-rakija-i-za-vino