Број на оглас: 1706695
Објавен на: 30.07.2020, 11:50
1 / 12

Луксузен апартман до Словенечка Амбасада

350 € Цената е фиксна
Број на соби:
2
Квадратура:
55 m²
Греење:
Струја
Спрат:
Приземје
Тип на станот:
Во Зграда
Состојба:
Нов
Опрема:
Наместен
Лифт:
Не
Година на градба:
2010
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
2
Подрум:
Не
Број на паркинг/гаража:
1 Паркинг
Ориентација:
Југ
Адреса:
ул. Боро Петрушевски 9/2

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се изнајмува


Станот се наоѓа на ул. Боро Петрушевски (зумирај на мапата)на 20 метри од Словенечка Амбасада, на минута од Автобуската станица на комплекс болници Мајка Тереза и на 15 минути пешки идење до плоштад Македонија.
Градбата датира од 2010-та година.
Станот располага со една спална соба, една соба опремена со кревет и работна маса, дневна, кујна, трепезарија, бања и гостински тоалет.Опремен со два клима уреди и сопствен независен систем за греење со електрично котле и програма за сетирање на греењето по своја потреба(дистрибуетри на топлината се подни греачи каде има плочки и фенкојлерски единици во секоја соба). Од задната страна располага со дел од двор со приближна квадратура од 30 м2, поплочен и осветлен.Исто така располага со едно паркинг место од паркинг просторот.
Агенциите за недвижности можат слободно да не контактираат.
Телефони за контакт:
071 269 759- Bojan
070 244 075-Blaze
Luxuriously furnished apartment in an elite neighborhood,20 meters from the Slovenian Embassy, only 15 minutes to square Macedonia by foot. It is equipped with Cable TV, WiFi, Oven,fully equipped kitchen. Max. 3 persons.
The building is relatively new, from 2010.
-The heating system is on electricity so you can control it by your own through the program panel which give you many options regarding the preferred time and the temperature of the space. What is very essential,is that it is a combination of underfloor heating and heated fan coil units due to more efficient and effective space heating.
- The apartment is equipped with two air-conditioners one in the living room and one in the children`s room.
- It has, one bathroom with shower cabin and one guest toilet
- There is available private back yard paved with tiles.
Available from first of December
tel.:
071 269 759 - Bojan
070 244 075 - Blaze

Потврден огласувач
 Бонор Инженеринг дооел Скопје