Број на оглас: 1660040
Објавен на: 25.06.2019, 11:57
1 / 7

Kuka i baraka vo Naselba Lisice

По Договор Цената е фиксна
Број на соби:
6
Квадратура:
220 m²
Број на спратови:
Приземје
Греење:
Друго
Дворна површина:
320 m²
Тип на домот:
Мулти семејна куќа
Состојба:
Реновирана
Опрема:
Празен
Година на градба:
2000
Година на реновирање:
2001
Број на балкони:
Тераса + 2 Балкони
Број на бањи:
2
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
Гаража + 3 Паркинг места
Ориентација:
Југоисток
Адреса:
ul. Bosko Buha 8a

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Се продаваат два објекта, куќа и барака на плац од 320 м2. Куќата е понова градба, а бараката е целосно реновирана. Двата објекти се со вкупна корисна повшина од 220 м2 по имотен лист и се со одличен распоред.
Објектите се со сопствено комбинирано парно на дрва/струја. Исто имаат и подрум и гаража.
Локацијата на која се наоѓаат е одма до трговскиот центар во населба Лисиче на мирна локација. Објектите се со посебен влез и се погодни за повекечлено семејство или две фамилии и истите не се продаваат одделно.
Објектите се продаваат хитно и поволно и можна е замена за стан .