Број на оглас: 4087638
Објавен на: 26.11.2021, 12:22
1 / 12

VW TIGUAN 2.0 TDI 110kW Comfortline | Business 5d | 2018god

23.500 € 23.700 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Tiguan
Година:
2018
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2022
Сила на моторот:
110 kw / 150 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AutoZentrum
Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


VW TIGUAN 2.0 TDI 110kW | Comfortline | Business 5d | 2018god
Увезена од ЕУ
Менувач: Рачен
Надворешна боја: Плава металик
Внатрешна боја: Сива
Година на производство: 2018
Прва регистрација: 02.03.2018
Поминати километри: 190.000
100% гаранција на километри
Оригинална сервисна книшка
Претходни сопственици: 1
Два клуча
Дополнителна опрема:
- Асистенција на линии;
- Асистенција напред за спречување на судар;
- Сензори за пешаци;
- Сензори на светла;
- Лед внатрешно осветлување;
- Амбиентални светла;
- Автоматика за долги светла;
- Сензори за дожд;
- Целосен панорамски покрив;
- Автоматски лизгачки покрив;
- Алуминиумски бандажи;
- Греачи на седишта;
- Електрика на ретровизор;
- Фабрички затемнети стакла;
- Кожен волан;
- Команди на волан;
- Автоматика на седишта;
- Масажер на седишта;
- Борд компјутер;
- Голема навигација - целосна на тач;
- Паркинг сензори;
- Сензори за светла;
- Темпомат;
- Централно заклучување;
- Електрика на прозори;
- Автоматска кука - позади;
- Странични алуминиумски шини;
- Странични алуминиумски лајсни;
- Полици на задни седишта;
- Wi-fi полнач за мобилен телефон;
- Софтвер за ЦД-ром;

Возилото поседува нови зимни гуми PIRELLI SCORPION
Погледнете повеќе слики на нашите страници:
- FACEBOOK: https://www.facebook.com/AutoZentrumMK/
- INSTAGRAM: autozentrum.mk