Број на оглас: 3940014
Објавен на: 26.11.2021, 12:22
1 / 12

Mercedes E200 CDI BLUETEC - 2015

19.300 € 19.600 €
Марка:
Mercedes-Benz
Модел:
E 200
Година:
2015
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2021
Сила на моторот:
100 kw / 136 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6
AutoZentrum
Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Mercedes E200 BlueTec - 2200kubika - 100KW (136HP) DIESEL
УВЕЗЕНА ОД ГЕРМАНИЈА
Менувач: Автоматски
Гориво: Дизел
Боја: Црна
Година на производство: 2015
Прва регистрација: 23.09.2015
Поминати километри: 249.000
100% гаранција на километри
Оригинална сервисна книшка
Претходни сопственици: 1
Колата е регистрирана до 28.05.2022год.

Дополнителна опрема:
Асистенција на внимание;
Графичко асистирање - автоматско следење на возило на определено растојание;
Спречување на судар;
АВТОМАТСКО ПАРКИРАЊЕ;
Греачи на седишта;
Климатроник;
Борд компјутер;
Навигација;
Автоматско подесување на седишта;
Паркинг сензори;
Сензори за светла;
Сензори за дожд;
Темпомат;