Број на оглас: 3792821
Објавен на: 19.11.2021, 12:10
1 / 12

BMW 740d XDRIVE - 228KW (306HP)

21.900 € Цената е фиксна
Марка:
BMW
Модел:
740
Година:
2011
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2021
Сила на моторот:
228 kw / 310 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5
AutoZentrum
Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


BMW 740d XDRIVE / 228KW (306HP)
УВЕЗЕНА ОД ГЕРМАНИЈА
Регистрирана до: 18.12.2021
Менувач: Автоматски
Гориво: Дизел
Боја: Темно сива металик
Година на производство: 2010
Прва регистрација: 19.08.2011
Поминати километри: 212.848
100% гаранција на километри
Претходни сопственици: 2
Два оригинални клуча
Опрема:
- Странични камери
- Задна камера
- Вакум на врати
- Кожен салон
- Автоматско отворање и затворање на гепек
- Автоматско следење на патот
- Превенција од судар
- Автоматско подесување на седишта
- Мултифункционален кожен волан
- 8 степен менувач
- 4 х 4 погон на тркала

За повеќе информации јавете се